E-Ticarette İşlerinizi Kolaylaştıracak Yapay Zeka Araçları Nelerdir?

E-Ticarette İşlerinizi Kolaylaştıracak Yapay Zeka Araçları Nelerdir?

Şubat 9, 2024

E-ticaret, son yıllarda büyük bir büyüme gösteren ve günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelen bir sektör oldu.Bu büyüme ile birlikte, e-ticaret platformları ve satıcılar, müşteri deneyimini geliştirmek, satışları artırmak ve verimliliği optimize etmek için yapay zekâ  kullanımına giderek daha fazla önem vermektedirler.

 

E-Ticarette Yapay Zeka Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Yapay zekanın e-ticaretteki faydaları sonsuzdur ve birbiriyle bağlantılıdır, öyle ki bir faydanın diğerine yol açtığı bir dalgalanma etkisi yaratır ve bu böyle devam eder.

 

 • Mükemmel ve İlgi Çekici İçerik Sunmaya Yardımcı Olur.

Medya sayfaları, bloglar ve e-posta kampanyaları için içerik oluşturmak istenildiğinde e ticaret yapay zeka araçları kullanışlı olabilir. E-ticaret için geliştirilen yapay zeka araçları başlıklardan, açıklamalara ve ifadelere kadar akıllara durgunluk veren makaleleri, haber bültenlerini veya blogları anlamak ve oluşturmak için tasarlanmıştır. Bu da içerik oluşturmaya ayrılan zaman ve kaynak miktarını azaltarak yürütülen işlerin temel alanlarına odaklanılmasına yardımcı olur. İlginç bir şekilde, AI yazılımı pazarlama amacıyla çarpıcı görüntüler bile oluşturabilir ve video düzenlemeleri dahi yapılabilir

 

 • Kişiselleştirilmiş Alışveriş Deneyimi Sunmaya Yardımcı Olur.

E ticaret mağazası sahipleri, müşterilerin tercihlerini gerçek zamanlı olarak görmek için bu CRM AI araçlarını entegre eder, aynı zamanda alışveriş yapan kişinin deneyimini izlemek ve alışveriş deneyimlerini kişiselleştirmek için de kullanılır.

Müşterilere ürünlerin önerilmesini sağlayan e ticaret yapay zeka araçlarıhttps://www.linkedin.com/jobs/view/3822766091/ yardımıyla, ilgili ürünleri alışveriş geçmişlerine göre önerir. Bu, müşterilere istedikleri ürünleri uzun süre aramak zorunda bırakmadan onlara memnuniyet sağlar. E-ticaret yapay zeka araçları sitelere dahil edilmesi halinde, müşterilerin o siteden satın alma isteği artabilir ve böylece daha fazla satış ve gelir artış potansiyeli yaratılır.

 

 • En İyi Fiyatlandırma Politikasını Belirlenmesine Yardımcı Olur.

Çoğu e ticaret yapay zeka araçları, işletmelere en iyi fiyatlandırma seçeneklerini sunmak için rakiplerinizin fiyatlarını izleyip karşılaştıran ileri teknoloji ve makine öğrenimi algoritmalarıyla birlikte gelir.Ayrıca, envanterin mevcudiyeti, talep ve arz eğilimlerine dayalı olarak fiyatlandırma hakkında geleceğe yönelik tahminler sağlamak üzere de tasarlanmıştır. Bu, aşırı fiyatlandırmanın ve düşük fiyatlandırmanın önlenmesine yardımcı olur.

 

 • Risk ve Dolandırıcılık Yönetimlerini Tespit Etmede Yardımcı Olur.

E ticaret yapay zeka araçları, mağaza sahiplerini kandırmak için müşteri gibi davranan dolandırıcıların mat edilmesine yardımcı olabilir. Bunun nedeni, potansiyel dolandırıcılık eylemleri olmadığından emin olmak amacıyla çevrimiçi ödemelerin kimliğini doğrulamak için makine öğrenimi teknolojilerini kullanmalarıdır. Bir makine öğrenimi mantığı ile çalışan e-ticaret yapay zeka aracı bu konuda işletmelere yardımcı olabilir Çevrimiçi ödemeleri güvenli ve emniyetli hale getirmek için en güvenli ödeme seçeneklerini sunarlar. Ayrıca kullanımı kolaydır.

 

E-Ticarette Kullanılacak En İyi 8 Yapay Zeka Aracı

 

Seamless, satış dönüşümlerini artırmak için çeşitli çözümler sunan bir e ticaret yapay zeka aracı olarak yayınlanmıştır. Arama motoru, kullanıcıların hedef müşterileriyle bağlantı kurarak satışları artırmasına yardımcı olur.

 

En İyi Özellikler:

 • Araç, web’i taramak ve satış faaliyetlerinde yardımcı olabilecek iletişim bilgilerini bulmak için yapay zeka ile desteklenen birden fazla veri noktasını kullanmaktadır.
 • E ticaret işletmelerinin satış ekibinin anlaşmaları kapatmasına yardımcı olacak güncel iletişim bilgileri sağlar.
 • Chrome uzantısı ile numaraları ve e-postaları bulmak için kullanılabilmektedir.

 

Fiyatlandırma: Ücretsiz plan mevcuttur. Temel, Pro ve Kurumsal olmak üzere üç ücretli plan vardır. 

 

Kimonix, bir e ticaret yapay zeka aracı olarak satış stratejilerini oluşturmak için çözümler sunmaktadır. Pazarlamaya yönelik koleksiyon yöneticisi, koleksiyon sıralama, çapraz satış, A/B testi koleksiyonları gibi çözümler sunar.

 

En İyi Özellikler:

 • Araç, koleksiyonlar oluşturmak için satış verilerini, envanter analizlerini ve müşteri tercihlerini senkronize eder.
 • Yatırım getirisini artırmak ve müşteri yolculuklarını optimize etmek için otomatik koleksiyonlar oluşturulabilir.
 • Bu e ticaret yapay zeka aracı ile en karlı ürün koleksiyonlarını belirlemek için A/B testi yapmak mümkündür.
 • Envanter ve satış takibi ile ürün performansı optimize edilebilmektedir.

 

Fiyatlandırma: Temel plan aylık 15 ABD dolarından başlamaktadır ve 5 adede kadar yönetilen koleksiyon, günde bir kez güncelleme ve çok bölümlü koleksiyonlar içerir.

Başlangıç ​​planı aylık 55 ABD dolarından başlamaktadır ve 30’a kadar yönetilen koleksiyon, günde iki kez güncelleme, ürün inceleme entegrasyonu, ürün gruplandırma ve koleksiyon sayfası çapraz satışını içerir.

Gelişmiş plan aylık 159 ABD dolarından başlamaktadır ve 100’e kadar yönetilen koleksiyon, günde dört kez güncelleme, A/B testi, yapay zeka kişiselleştirilmiş açılış sayfası ve daha fazlasını içerir.

Superior planı aylık 367 dolardan başlamaktadır ve 200’e kadar yönetilen koleksiyon, saatlik güncelleme, yapay zekayla kişiselleştirilmiş koleksiyonlar ve daha fazlasını içerir.

 

Regie.ai, kullanıcıların satış dizileri oluşturmasına olanak tanıyan bir e ticaret yapay zeka aracı. Ayrıca satış faaliyetlerinde faydalı olabilecek kişiselleştirilmiş destek ve üretken yapay zeka çözümleri de sağlar.

 

En İyi Özellikler:

 • Regie.ai, kişiselleştirilmiş e-postaların önemli ölçüde daha hızlı yazılmasına yardımcı olur.
 • Manuel sıralama adımları için son derece kişiselleştirilmiş e-postaların oluşturulmasına olanak tanır.
 • İşletmeler potansiyel müşterilerinin ilgisini çekecek alakalı e-postalar göndererek e-posta açılma oranlarını artırabilir.
 • Araç aynı zamanda pazar ekiplerine sosyal medya ve blog gönderileri için içerik oluşturmaya yönelik çözümler de sunuyor.

 

Fiyatlandırma: Ömür boyu ücretsiz bir plan mevcuttur.

Pro planı aylık 59 dolardan başlıyor ve sınırsız sayıda kampanya türü, sıralı dokunma modellerine erişim ve A/B testi içermektedir.

Küçük İşletme planı aylık 89 dolardan başlamaktadır ve paylaşılan bir ekip çalışma alanı, ekip çapında bir içerik yönetim sistemi, kendi kendine yönlendirilen işe alım materyallerine erişim ve destek sohbeti içeriyor.

Kurumsal planın özel fiyatlandırması vardır ve 20’den fazla ekip üyesini, CRM entegrasyonlarını, kampanya ve belge performansı öngörülerini içermektedir.

 

 

Salesforce Einstein, CRM çözümleri için kapsamlı bir e ticaret yapay zeka aracı olarak programlanmıştır. E-ticaret satıcılarına potansiyel müşterileri toplama ve satışları kapatma konusunda rehberlik eden özellikler içerir.

 

En İyi Özellikler:

 • Yerleşik öngörülerle satış, hizmet, pazarlama ve ticaret genelindeki çalışmaları hızlandırılabilir
 • Yapay zeka tarafından oluşturulan e-postaları, konuşmaları ve gerçek zamanlı verilere dayalı teklifleri kullanarak kişiselleştirilmiş deneyimler sunmak mümkündür.
 • Analitik kontrol panellerini ve veri modellerini otomatikleştirebilir, daha hızlı değer elde etme süresi elde edebilir ve verilerinizi kullanarak tahminler oluşturabilirsiniz.
 • Araç, satıcılara rehberlik eder, doğru tahminlerde bulunur ve konuşma zekasıyla kapanış verimliliğini artırır.

 

Fiyatlandırma: Salesforce fiyatlandırma planları çözümlere göre değişiklik göstermektedir. 

 

Lavendar.ai, yapay zeka ile desteklenen bir satış e-posta aracıdır. Kullanıcıların daha iyi e-postalar yazmalarına yardımcı olmak amacıyla e-postalar ve satış desteği için yararlı çözümler sunan e ticaret yapay zeka aracı olarak yayınlanmıştır.

 

En İyi Özellikler:

 • Bu e ticaret yapay zeka aracı, işletmenin yanıt alma şansını engelleyebilecek faktörleri belirler ve giderir.
 • Kişiselleştirilmiş tanıtımlar öneren ve potansiyel haberlere, verilere ve içgörülere hızlı erişim sağlayan Lavender’ın Kişiselleştirme Asistanından yararlanılabilir.
 • Lavender, işletmelerin e-postalarını geliştirmek için OpenAI’nin GPT-3’ü tarafından desteklenen yapay zekayı kullanıyor.
 • Salesloft, Gmail, Outlook, Outreach ve HubSpot ile entegre olabilmektedir.

 

Fiyatlandırma: Ömür boyu ücretsiz plan mevcuttur ve ayda beş e-postanın analiz edilmesini ve beş e-postanın kişiselleştirilmesini yapabilmektedir.

Lavender Bireysel Pro planı aylık 29 dolardan başlamaktadır ve sınırsız e-posta, kişiselleştirme, özellik kullanımı, yapay zeka önerileri, mobil optimizasyon, sohbet yoluyla destek, çoklu gelen kutusu desteği ve bireysel koçluk analitiğini içermektedir.

Lavender Teams planı aylık 49 dolardan başlamaktadır ve sınırsız her şeyi, takım işlevselliğini, özel yapay zeka puanlamasını, yapay zeka takım koçluğunu, yönetici kontrol panelini, ayrıntılı ekip içgörülerini ve daha fazlasını içermektedir.

 

Jasper kullanıcıların hızlı bir şekilde ilgi çekici içerik oluşturmasına olanak tanıyan bir e ticaret yapay zeka aracı, metin yazım yazılımıdır. Pazarlama kopyası oluşturduğu için bu aracı e ticaret işletmeleri pazarlama faaliyetleri için kullanabilir veya ilgi çekici ürün açıklamaları yazabilir.

 

En İyi Özellikler:

 • İşletmeler bu e ticaret yapay zeka aracı ile genel içerik tarzlarıyla el ele giden içerik oluşturmak için Jasper’ı kullanabilirler. İşletmeler bu aracı marka seslerini zahmetsizce somutlaştıracak şekilde eğitebilmektedir.
 • İşletmeler ekipleri ile gerçek zamanlı işbirliği yapması mümkündür; bu e ticaret yapay zeka aracı, işletmede yer alan ekip arkadaşları ile aynı projede çalışırken, geri bildirimde bulunurken vb. yararlı olabilmektedir.
 • Jasper’ın yerleşik özellikleri ve endüstri standartlarıyla işletmeler verilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlayabilmektedirler.
 • Araç, OpenAI’nin GPT-4, Anthropic ve Google modelleri dahil olmak üzere yapay zeka modellerini kullanmaktadır.

 

Fiyatlandırma: 7 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur.

İçerik Oluşturucu planı aylık 39 dolardan başlamaktadır ve sınırsız kelime, bir lisans, 50’den fazla şablon, bir marka sesi, 50 bilgi varlığı ve bir tarayıcı uzantısı içermektedir.

Teams planı aylık 99 dolardan başlıyor ve sınırsız kelime, üç hesap oluşturma, SEO moduna erişim, üç marka sesi, 150 bilgi varlığı ve on kampanya içermektedir.

İş planının özel fiyatlandırması vardır ve sınırsız özellikler, özel şablonlar ve iş akışları, özel bir başarı yöneticisi, API erişimi, gelişmiş yönetici analizleri ve SSO’nun yanı sıra ek güvenlik incelemesi içermektedir.

 

Synthesia çeşitli çözümler sunan bir yapay zeka video oluşturma platformudur. Bu e ticaret yapay zeka aracı, kullanıcıların hızlı ve kolay bir şekilde profesyonel videolar oluşturmasına olanak tanır.

 

En İyi Özellikler:

 • Synthesia’nın kullanım durumları arasında öğrenme ve geliştirme ile birlikte satış etkinleştirme, bilgi teknolojisi, müşteri hizmetleri ve pazarlama yer alır. İşletmeler ihtiyaçlarına uygun kullanım durumları arasından seçim yapabilmektedirler.
 • Yapay zeka sesleri çözümünde 120’den fazla dil ve aksan mevcuttur.
 • İşletme hesapları videoları için kullanabilecek 60’tan fazla önceden tasarlanmış video şablonu vardır.
 • İşletmeler kendi yapay zeka avatarını oluşturabilir veya 140’tan fazla farklı yapay zeka avatarı arasından seçim yapabilmektedirler.

 

Fiyatlandırma: Kişisel plan aylık 22,50 dolardan başlamaktadır ve bir hesap, ayda 10 video kredisi, on sahne, 90’dan fazla yapay zeka avatarı, 120’den fazla dil ve ses, yapay zeka komut dosyası asistanı, yerleşik ekran kaydedici ve daha fazlasını içerir.

Kurumsal planın özel fiyatlandırması vardır, dolayısıyla ayrıntılar için satış ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Özel sayıda hesap açabilme, sınırsız video kredisi, öncelikli destek ve daha fazlasını içermektedir.

 

 • Pixelcut (https://www.pixelcut.ai/)

Pixelcut AI ürün fotoğrafları oluşturulmasına olanak tanıyan çevrimiçi bir araçtır. Bu e ticaret yapay zeka aracı akılda kalıcı ürün fotoğrafları oluşturulmasına yardımcı olabilecek arka plan temizleyici, sihirli silgi ve görüntü yükseltme gibi çeşitli çözümler içerir.

 

En İyi Özellikler:

 • Akıllı telefon kullanarak AI tarafından oluşturulan arka planlara sahip ürün fotoğrafları kolayca oluşturulabilmektedir.
 • Ürün fotoğraflarını Arka Plan Silgisi, Sihirli Silgi ve Kalite İyileştirme gibi yapay zeka destekli araçlarla tek tıklamayla düzenlemek mümkündür.
 • İşletmelerin ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uygun, profesyonelce tasarlanmış binlerce şablon bulunmaktadır.
 • İşletmeler sorunsuz içerik oluşturmak için projeleri, şablonları ve daha fazlasını paylaşarak ekipleri ile işbirliği yapabilmektedirler.

 

FiyatlandırmaBu e ticaret yapay zeka aracı, Apple App Store ve Google Play Store’da ücretsiz olarak mevcuttur ve uygulama içi satın alımları içermektedir.

 

Sonuç olarak e ticaret sektöründe yapay zeka kullanımı hızla artıyor ve bu trendin önümüzdeki yıllarda da devam etmesi bekleniyor. E ticaret yapay zeka araçlarının sunduğu potansiyel faydalar ve zorluklar göz önünde bulundurularak, bu teknolojinin etik ve sorumlu bir şekilde kullanımı e ticaretin geleceği için büyük önem taşımaktadır.

Sizi Tanımak, En İyi Teklifi Oluşturmak İstiyoruz.

Sizi Tanımak, En İyi Teklifi Oluşturmak İstiyoruz.