Threads Algoritması Nedir?

Threads Algoritması Nedir?

Ağustos 14, 2023

 

Hayatımıza Twitter sonrası giren en büyük metin odaklı sosyal medya platformu Threads, çok kısa sürede milyonlarca indirme aldı. En büyük etkisi İnstagram üzerinden tek tıkla kayıt olup kitlenizi Threads içerisine direkt taşıma imkanı ve twitter üzerindeki baskıcı politikaların artmasıydı. Peki Threads içerisinde aktif kalarak daha geniş kitlelere ulaşmak için algoritması nasıl işler?

 

 

Threads algoritması nasıl çalışır?

Her sosyal platformunda olduğu gibi, daha yeni hayatımıza giren Threads’in algoritması açısından işleyişinin nasıl olacağı belli olmaya başladı. Öncelikle şunu hatırlatalım ki, Threads kişilerden yola çıkarak, arkadaşlara oradan da çevreye ulaşmayı amaçlıyor. Threads’in algoritma mekanizması temel olarak Instagram’a bağlıdır. Yani İnstagram’da kullanılan kalite içerik etkenin aynısı haliyle Threads içinde geçerlidir. Meta bunun sinyalini İnstagramda bulunan kişileri direkt olarak buraya taşımanızı sağlaması ve instagram ile entegre çalışan bir yer haline getirmesi ile çoktan verdi.

 

 

Threads algoritma çalışma mantığı nedir?

 

Daha yeni aramıza katılmış olması ve büyük güncellemelerini henüz almamış olması nedeniyle algoritması şu an da en az bilinen sosyal medya platformu olan Threads hakkında gün geçtikçe yeni bilgiler ve püf noktalar edineceğiz. Ancak şuan için en net söylenecek şey, Meta ekibinden Mosseri’nin açıklamasıyla;

“Meta’nın amacının Twitter’ın yerini almak değil, Instagram’da topluluklar için halka açık bir meydan oluşturmak.” olduğudur.

Sizi Tanımak, En İyi Teklifi Oluşturmak İstiyoruz.

Sizi Tanımak, En İyi Teklifi Oluşturmak İstiyoruz.