Facebook İşletme Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Facebook İşletme Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Ağustos 15, 2023

Facebook İşletme Doğrulaması, işletmelerin Facebook ve Instagram üzerindeki varlıklarını doğrulayarak, daha fazla güvenilirlik ve görünürlük sağlamasına yardımcı olan bir süreçtir. Bu rehberde, Facebook İşletme Doğrulaması hakkında bilmeniz gerekenleri ve sürecin nasıl tamamlanacağını açıklayacağız.

Facebook İşletme Doğrulaması Nedir?

Facebook İşletme Doğrulaması, Facebook ve Instagram’da gerçek ve meşru işletmelerin temsil edildiğinden emin olmak için geliştirilmiştir. Bu süreç sayesinde, işletmelerin diğer benzer hesaplarla karıştırılma ihtimalini azaltır ve kullanıcılara güvenilir bir işletmeyle iletişim kurma olanağı sağlar.

 

Facebook İşletme Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Facebook İşletme Doğrulaması sürecine başlamadan önce, işletme sayfanızın yöneticisi olduğunuzdan ve gerekli belgelerin hazır olduğundan emin olun. İşte adım adım süreç;

  • İşletme ayarları’ndaki Güvenlik Merkezi’ne gidin. Doğrulamayı Meta Reklam Yöneticisi veya Ticaret Yöneticisi gibi başka bir üründe başlatmak için de bir bildirim alabilirsiniz.
  • İşletmenizin detaylarını girin. İşletmenin resmi adı, İşletme adresi, Telefon numarası ve Site bilgileri buna dahil olabilir. Gönderdiğiniz detayların resmi işletme kuruluşunuzun detaylarıyla tam olarak eşleşmesine dikkat edin.
  • İşletme detaylarınızı onaylayın. Destekleyici belgeler eklemeniz gerekirse hangi resmi belgeleri sağlayabileceğinizi öğrenin.

 

 

  • Bağlantınızı onaylamak için bir iletişim yöntemi seçin. Henüz yapmadıysanız ilk olarak işletmenizin domainini doğrulamanız gerekir. İşletmenizi doğrulamak için domain doğrulamasının ne zaman kullanılacağını öğrenin. Ayrıca e-posta veya telefon doğrulaması aracılığıyla bağlantınızı onaylamanız da gerekebilir.

E-posta: İşletmenizin e-posta adresine bir onay kodu gelecek. E-posta adresinizin domaini, sitenizin domainiyle eşleşmelidir. Verdiğiniz e-posta adresinin gelen kutusuna erişiminiz olmasına dikkat edin.

Telefon: Bir onay koduyla işletmeniz aranır. İşletme telefon numaranızı onaylayan elektrik, su veya doğal gaz faturası gibi bir belge yüklemeniz gerekir. İşletme telefon numarasına kayıtlı olan telefona erişiminiz olmasına dikkat edin.

Metin mesajı: İşletmenizin telefon numarasına kısa mesajla bir onay kodu gelir. İşletme telefon numaranızı onaylayan elektrik, su veya doğalgaz faturası gibi bir belge yüklemeniz gerekir. İşletme telefon numarasına kayıtlı olan telefona erişiminiz olmasına dikkat edin.

  • İşiniz bittiğinde Bitti‘ye tıklayın.

 

Facebook İşletme Doğrulaması Butonu Pasif Görünüyor Ne Yapmalıyım?

Eğer İşletme Doğrulaması butonu pasif görünüyorsa, aşağıdaki nedenlerden kaynaklanıyor olabilir:

  • İşletme sayfanızın yöneticisi değilsiniz.
  • İşletmeniz zaten doğrulanmış durumdadır.
  • İşletme doğrulaması için uygun olmayan bir sayfa türüne sahipsiniz.

Bu durumda, öncelikle sayfanın yöneticisi olduğunuzdan emin olun ve sayfanızın doğru türde olduğunu kontrol edin. Eğer sorun devam ederse, Facebook İşletme Desteği ile iletişime geçerek durumu çözmeye çalışın.

Facebook İşletme Doğrulaması, işletmeler için önemli bir adımdır ve sayfanızın güvenilirliğini artırarak daha fazla müşteri ve takipçi çekmenize yardımcı olacaktır. Bu rehberle, süreci başarıyla tamamlayarak işletmenizin Facebook ve Instagram’daki varlığını güçlendirebilirsiniz.

Sizi Tanımak, En İyi Teklifi Oluşturmak İstiyoruz.

Sizi Tanımak, En İyi Teklifi Oluşturmak İstiyoruz.