1. Ana Sayfa
 2. Diyetisyenler İçin Sosyal Medya Yönetimi

Diyetisyenler İçin Sosyal Medya Yönetimi


Diyetisyenler İçin Sosyal Medya Yönetimi

İçindekiler

Diyetisyenler için sosyal medya yönetimi artan rekabet ortamında giderek daha önemli bir hale gelmiştir. Günümüzde pek çok diyetisyen prestijini arttırmak, ismini daha geniş kitlelere ulaştırmak, kliniğine danışan çekmek, sosyal medyada Influencer olarak aktif olmak gibi hedeflerle sosyal medya platformlarını etkili biçimde kullanmaktadır.

Çok sayıda beslenme uzmanının hesabı arasından sıyrılıp üstlere çıkmak, farkını ortaya koymak ve hesabını geliştirmek isteyen kişiler mutlaka bir sosyal medya ajansı ile birlikte çalışmaktadır. Aksi halde içeriklerin yönetimini sağlamak, danışmanlık merkezindeki danışanların takibini yapmak gibi çok sayıda işlerin profesyonel biçimde yürütülmesi giderek mümkün olmayan bir hal alabilir.

Diyetisyenler İçin Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Diyetisyenler için sosyal medya yönetimi profesyonel olmalıdır. Aksi halde hesap sahibi diyetisyenin ismine ve danışmanlık merkezinin marka bilinirliğine sosyal medya kullanmanın bir verimliliği olmayacaktır. Profesyonel hesap yönetimi kapsamında verilen hizmetlerden bazıları şu şekilde belirtilebilir;

 • Günlük olarak takipçileri sağlıklı yaşama yönlendiren, yeni alışkanlıklar edinilmesini teşvik eden içerikler paylaşılmalıdır.
 • İçeriklerin kalitesi çok önemlidir.
 • Farklı beslenme tiplerine göre örnek öğün içerikleri paylaşılabilir.
 • Hesap daima güncel tutulmalıdır.
 • Genel bilinen beslenme yanlışlarını düzeltici içerikler üretilebilir.
 • Önemli gün ve haftalar için mutlaka zamanı planlanmış postlar atılmalıdır.
 • Ara öğün önerileri, vücut kitle indeksi, kalori nedir gibi genel merak edilen beslenme konuları hakkında içerikler oluşturulabilir.
 • Farklı sağlık durumları için uzak durulması gereken veya tüketimi faydalı olabilecek besin türleri hakkında bilgilendirici içerikler paylaşılabilir.
 • Video, illüstrasyon, fotoğraf, çizim gibi farklı türde içeriklerle daha zengin bir içerik havuzu oluşturulabilir.

Kısacası; diyetisyenin prestijini arttıracak, alanında uzman ve deneyimli olduğunu gösteren pek çok içerik planlaması yapılabilir.

Diyetisyenler İçin Sosyal Medya Yönetim Maliyeti

Diyetisyenler için sosyal medya yönetimi maliyeti hesaplaması yapılırken hesap sahibi diyetisyenin bu süreçteki beklentilerine göre işlem yapılmaktadır. Örnek olarak bir hesap sahibi yalnızca post gönderilerini firmadan talep edip hikayelerde paylaşılacak olan içeriklerde kendisi çekimler yapmak isteyebilir. Başka bir diyetisyen ise tüm kontrolü, içeriklerin hazırlanma sürecinden planlanmasına ve paylaşılmasına kadar tüm süreci firmanın üstlenmesi talebinde bulunabilir. Yapılması gereken işlemler üzerinden fiyat hesaplaması kişiye özel biçimde yapılmaktadır.

Fiyat teklifi almak isteyen diyetisyenler;

 • Hangi sosyal medya platformunu kullanmak istediklerini
 • Reklamlarla ilgili bir talebi olup olmadığı
 • Firmamızdan beklentilerinin ne olduğu
 • Kendisinin bu süreçte hangi durumlara dahil olacağı gibi birtakım soruların yanıtını vererek kendileri için teklif alabilirler.

Web sitemizde bulunan iletişim sayfası üzerinden firmamıza ulaşarak dilediğiniz zaman diyetisyen hesabınızla ilgili hizmet sürecimiz, fiyat gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını alabilirsiniz.

Diyetisyenler Sosyal Medyada Paylaşım Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Diyetisyenler sosyal medyada paylaşım yaparken verdikleri bilgilerle ilgili genel ifadelere yer vermelidir. Kesinlik belirten durumlardan, özellikle sağlığı ilgilendiren konularda, mutlak suretle kaçınmalıdır. Aksi halde yasal olarak bir problem yaşama riski doğabilir. Bunun olmaması adına diyetisyenlik alanında uzman bir sosyal medya ajansı ile birlikte çalışılması tavsiye edilir.

Bu konuda üstün deneyime sahip firmamız özellikle diyetisyenlik sektöründe kendini kanıtlamış, çok güçlü referanslara sahiptir. 500bin – 600bin takipçili birden fazla diyetisyen müşterimizle uzun süreden beri birlikte yol kat ediyoruz. Hedef kitlenin artışı, isim ve marka bilinirliğinin yükselişi, sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmek isteyen daha çok insanı beslenme merkezi ile buluşturma, potansiyel takipçilerin kazanımı ve kalıcı hale gelmesi gibi çok sayıda sahip olduğumuz strateji ile siz de firmamızın yardımıyla mesleğinizi daha profesyonel bir sosyal medya hesabı ile taçlandırabilirsiniz.

Diyetisyenler İçin Sosyal Medya İçerikleri

Diyetisyenler için sosyal medya içerikleri oldukça çeşitlendirilebilecek potansiyele sahiptir. Rakiplerinizden öne çıkmak, her daim profilinizi güncel tutmak, kendinizi ön plana çıkararak danışanların size yönelmesini sağlamak gibi pek çok hedefi gerçekleştirmenin ana yardımcısı sosyal medya içeriklerinizdir.

Öncelikle içeriklerin profesyonel olması, hesabınıza bakıldığında dolu dolu görünmesi, içeriklerde önemli, kısa ve öz bilgilere yer verilmesi, en çok merak edilen ve en çok araştırılan beslenme konularında içeriklere yer verilmesi, yorumlarda gelen soruları yanıtlandırdığınız dönemsel etkileşim arttırıcı etkinliklerin düzenlenmesi gibi çok sayıda yol izlenebilir. Firmamızın üstün deneyiminden yararlanarak sosyal medya hesabınızı mesleğinizi geliştirmek adına kullanabilirsiniz.

Diyetisyenler İçin Sosyal Medyanın Önemi

Dijital diyetisyenlik her geçen gün önemini arttıran bir unsurdur. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber dünya çapında internetin yaygın hale gelmesi, insanların hayatında birçok değişikliği beraberinde getirmiştir. Bunlardan biri sosyal medya platformlarıdır.

Her ne kadar Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformları bir dönem eğlence amacını taşısa da imkanların artmasıyla beraber kullanım şekilleri de farklılaşmıştır. Bu durum birçok değişikliği beraberinde getirmiş olup diyetisyenlerin de bunlara özen göstermesi ve uyum sağlaması gerekir.

Eğer zayıflamak ya da kilo almak isteyenlere hemen ulaşmak istiyorsanız, mesajlarınızı kısa sürede en geniş kitleye ulaştırmak istiyorsanız, sosyal medya platformları büyük önem taşır. Böylece işinizden aldığınız verimi arttırmanız da mümkündür.

Diyetisyenler İçin Sosyal Medya Neden Önemli?

Günümüzde her sosyal medya platformu farklı yaştan kitlelere hitap eder. Ancak bunların tümü dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılır. Artık klasikleşmiş yöntemlerle müşterilerinize ulaşmaya çalışmak hem daha fazla uğraşmanıza neden olacak, hem de en iyi sonuçları almanızın önüne geçecektir.

Eğer kısa sürede maksimum kitleye hitap etmek istiyorsanız, sosyal medya platformları size en iyi seçenekleri sunar. Zira bunun en büyük avantajı söz konusu platformlara kaydolurken herhangi bir ücret alınmamasıdır.

Bu sayede dijital diyetisyenlik için yeni bir adım atabilir, adınızı daha geniş bir kitleye duyurabilirsiniz. Eğer kendi siteniz varsa sosyal medya aracılığıyla etkileşimlerinizi arttırabilir, kısa sürede daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Diyetisyenler Sosyal Medya Paylaşımlarını Nasıl Yapmalı?

Sosyal medya milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapar. Her ne kadar bu durum hepsine ulaşabileceğiniz anlamına gelse de doğru bir strateji, yöntem izlemezseniz yetersiz sonuçlarla karşı karşıya kalmanız olasıdır.

Bu nedenle dijital diyetisyenlik yaparken, paylaşımlarınıza dikkat etmeniz gerekir. Burada ilk olarak hangi sosyal medya platformlarını kullanıyorsanız, buna uygun hareket etmeniz gerekir. Görseller, videolar, Reel paylaşımlar, hikayeler ve metin paylaşımlar verimli şekilde kullanılmalıdır.

Bu esnada hem kurumsal olmaya özen göstermeniz, hem de okuyucularınızı sıkmamanız gerekir. Böylece daha iyi sonuçlar almanız mümkündür. Paylaşımlarınızda neyi anlatmak istediğiniz, herkes tarafından net bir şekilde anlaşılmalı; mesajlarınız da alınmalıdır.

Bunların yanı sıra kalite, özgünlük, paylaşımların zamanlı yapılması gibi maddelere de özen göstermeniz gerekir.

Diyetisyenler Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalı?

Dijital diyetisyenlik dendiğinde kullanılabilecek platformlar oldukça çeşitlidir. Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn, WhatsApp, TikTok bu anlamda yapabileceğiniz tercihler arasındadır. Burada bilmeniz gereken bir husus, bunlardan her birinin ayrı bir kesim tarafından kullanıldığıdır.

Twitter ve LinkedIn, kurumsal paylaşımlar için özellikle tercih edilir. Instagram, Facebook ise genellikle yetişkinler tarafından kullanılır. TikTok ise ağırlıkla gençlere hitap eder. Hedef kitleniz neyse, buna uygun bir şekilde tercih yapılmalıdır.

Ancak tüm bunların dikkatli bir şekilde planlanması, uzun saatler ayrılması gerekir. Bu nedenle daha verimli sonuçlar almak istiyorsanız, uzman ajanslardan yardım almak gerekir.