Diyetisyen Rumeysa Türk İçin 0-140K Takipçi Yolculuğu

Diyetisyen Rumeysa Türk İçin 0-140K Takipçi Yolculuğu

Diyetisyen Rumeysa Türk için sıfırdan açtığımız sosyal medya hesabında 140.000 kişilik bir kitleye nasıl ulaştık? Gelin kısaca anlatalım.

Başlangıç

Rumeysa hanıma ait beslenme kliniği, Hayatın Tadı İçin adındaki, Instagram hesabını pasife alıp, sıfırdan Diyetisyen Rumeysa Türk adında yeni bir hesap açarak işe başladık.

Sıfırdan hesap açmamızın büyük sebebi, önceki hesaplarda organik olmayan takipçi akışı, uzun süre paylaşımlara ve girişlere ara verme gibi durumlardı. Yapacağımız yeni başlangıçta bizim için ara verilmemesi, takipçilerle sürekli iletişimde kalınması kilit nokta olacağı için: bunların zamanında dikkat edilmediği hesaplarla ilerlemek tamamen zaman kaybı oluyor.

İlk Paylaşım

Ocak 2022 tarihinde hesabımızı açtık, Şehir Hayatının Stresini Alan 6 Besin adında, ilk deneme içeriğimizi paylaştık. Eski hesabımızdan ve mevcutta iletişimde olduğumuz danışanlarımızın yorumlardaki karşılamaları da, yola bir adım önde başlamamızı sağladı.

50.000 Takipçiye Ulaştık

Nisan ayının sonlarında, çoktan 50.000 takipçiyi geçmiştik bile. Danışan sayısında ciddi anlamda bir artış elde ettik.

50.000 takipçiye ulaşırken, 5, 10 ve 25 noktalarında, takipçilerimizi bizimle etkileşime geçmelerini tetiklemek ve aramızdaki bağı kuvvetlendirmek için, online diyet ve benzeri hediyelerle ödüllendirdik. Bu ödül sistemini, bizi takip etme şartı koşmadan yaptık. Bu kısım, bizim için biraz önemli.

Çekiliş yapılmasına kesinlikle karşı değiliz, bizim karşı olduğumuz durum, sadece bizleri bir ödül uğruna takip edecek kişilerin algoritma tarafından sayfamızın kalitesini düşürmelerini istemiyoruz.

Çok kısaca düşünmek gerekirse, bir ödül uğruna bizleri takip eden kişiler (takip et, ödülü kazan şartları gerekçesiyle) içeriklerimize, bize ve paylaşımlarımıza ilgi duymadığı durumda etkileşim vermiyor.

Bu da sayfamızda durma sürelerini minimuma indiriyor. Algoritma ise, gelen ziyaretçiyi uygulamada tutamadığımız gerekçesiyle daha fazla kişiye önerilme durumumuzu azaltıyor.

Diyet Grupları Oluşturduk

Yaza hazırlık grubu, aralıklı oruç grubu, ketojenik diyet grubu gibi: haftalık gruplar oluşturduk ve her ay +200 yeni katılımcı aldık.

Birebir, online diyet danışmanlığına göre daha uygun fiyatlı olan diyet gruplarına katılan katılımcılardan %45 oranında, birebir online diyet danışanı elde ettik.

Milyonlarca Ulaştık!

Yolun başında oluşturduğumuz stratejimizle, güvene dayalı bir takipçi-içerik üreticisi ilişkisi kurmak için yalnızca doğruluğunu teyit edebildiğimiz içerikler ürettik ve milyonlarca izlendik, yüz binlerce kaydedildik. Bu da etkileşim oranlarımızı yüksek tutmamızı sağladı, sonraki yüklediğimiz her içerik için önümüzü açtı.

Henüz hesabı açalı bir sene dolmadan, yaklaşık 10 farklı videomuz milyonlar üzerinde izlendi.

Aylık +250 Birebir Danışana Sabitledik!

1 yılın sonunda, Instagram ile gerçekleşen sirkülasyonla birlikte 250’nin üzerinde birebir online diyet danışanı sayısını sabitledik. (Online diyet grupları hariç)


Koruma Dönemi: 140.000 Takipçi

Birebir online danışan sayımızı +250, online diyet grubu katılımcılarını +150 ve takipçimizi 140.000 civarında sabitledik.

Şimdi, yüzbinlerce ziyaretçiyi satışa çevirme, performans pazarlaması odaklı çalışma zamanı.

Elde edilen, sosyal medya yönetim hizmetimizin sonuçlarından sonra, Rumeysa hanım için 360 derece (google, web, youtube, sosyal medya) dijital hizmetlerimizi içeren yeni yol haritamızı oluşturduk ve çalışmaya başladık.

Neler kullandık?

 • Kitle Sadakati

  Oluşturduğumuz kitleye güven sağlayıp, büyüme yolculuğumuza destek olmalarını sağladık.

 • İçerik Kalitesi

  Güven ve içerik kalitesini sayılardan önde tuttuk. Böylece nitelikli içeriğe değer veren bir kitle oluşturduk.

 • Kartopu Etkisi

  1 takipçi bile bizim için çok önemli! çünkü bir takipçi, onlarca etkileşim, onlarca etkileşim ise binlerce erişim sağlayabilir.

 • Çokça Test

  Doğru teklifi, doğru kitleyi ve doğru stratejiyi belirlemek için yüzlerce test

Detaylar

Instagram'da Diyetisyen Rumeysa Türk için sıfırdan açtığımız profilde +140.000 kişilik organik bir kitl

Danışan Yorumu
 • Lupi Dijital ile 2022 yılının başlarında tanıştım, profilimi kendilerine bıraktığımdan beri +140.000 kişilik tamamen organik bir kitleye sahip oldum. Tüm süreci kendilerinin yönetmesi ve bize kalan kısımlarda bizi yönlendirmeleri işimizi inanılmaz kolaylaştırıyor. Her ay düzenli olarak grup diyetleri yapıyor, grup diyetlerinin yönetiminde de bana günlük en fazla 15 dakikalık iş bırakıyorlar! İnanılmaz bir ekip.

  Rumeysa Türk

Sizi Tanımak, En İyi Teklifi Oluşturmak İstiyoruz.

Sizi Tanımak, En İyi Teklifi Oluşturmak İstiyoruz.

Sadece birkaç bilgi ile sizlere özel en iyi teklifi oluşturmak ve sizleri aramak istiyoruz.