Diyetisyen Hatice Nur Ege İçin Sıfırdan 800.000 Kişilik Bir Yolculuk!

Diyetisyen Hatice Nur Ege İçin Sıfırdan 800.000 Kişilik Bir Yolculuk!

Diyetisyen Hatice Nur Ege için sıfırdan açtığımız Instagram profilinde +700.000 takipçiye, binlerce danışana nasıl ulaştık? Gelin anlatalım.

Başlangıç

33.000 Takipçili bir hesabı kapatarak, direkt olarak sıfırdan bir hesap açtık. Eski hesapta inorganik (pasif, sahte ve çekiliş ile elde edilmiş) binlerce takipçi mevcuttu.

Profesyonel anlamda yönetilmeyen hesapların sahipleri tarafından bu durum kitlenin güvenini kazandığını hissettirse de, günümüzde takipçilerin gerçek olup olmadığı kolayca anlaşılabiliyor.

Psikolojik olarak kitlenize “sahte veri” sunulduğu aşikar olsa da, bu durumun algoritma tarafından da birçok dezavantajı bulunuyor.  Her şeyden önemlisi, yapılacak olan tüm bütçe çalışmalarını dahi olumsuz etkileyebiliyor.

İlk Paylaşım

20 Ekim 2021 tarihinde ilk gönderimizi paylaştık ve 30.000 takipçili eski hesabımızı neden kapattığımızı, o hesaptan gelecek aktif takipçilerimize anlattık.

25.000 Takipçiye Ulaştık

18 Aralık 2021 tarihinde 10.000 kişilik kitleye ulaştığımızı, 9 gün sonra, 27 aralıkta 25.000 kişiyi kutladık.

Bazı baremlerde, 10 bin, 25 bin, 50 bin gibi periyotlarda takipçi sayımızı ve kitlemizin büyümesini kutladığımızı söylüyoruz.

Peki nasıl kutladık? Elbette hediye vererek. Burada dikkat ettiğimiz büyük bir detay var, hediyelerimizi binlerce kişi arasından belirleyebilmek adına elbette çekiliş yaptık. Fakat çekilişlerimizde herhangi bir şekilde bizleri zoraki takip ettirecek hiçbir şart koşmadık.

Çekiliş yapılmasına kesinlikle karşı değiliz, bizim karşı olduğumuz durum, sadece bizleri bir ödül uğruna takip edecek kişilerin algoritma tarafından sayfamızın kalitesini düşürmelerini istemiyoruz.

Çok kısaca düşünmek gerekirse, bir ödül uğruna bizleri takip eden kişiler (takip et, ödülü kazan şartları gerekçesiyle) içeriklerimize, bize ve paylaşımlarımıza ilgi duymadığı durumda etkileşim vermiyor.

Bu da sayfamızda durma sürelerini minimuma indiriyor. Algoritma ise, gelen ziyaretçiyi uygulamada tutamadığımız gerekçesiyle daha fazla kişiye önerilme durumumuzu azaltıyor.

İkinci Şubemiz Açıldı

Manisa Saruhanlı’dan, Manisa Merkez’e uzanan ikinci “Diyetisyen Hatice Nur Ege” şubesi açıldı. Kitlenin sosyal medyada büyümesi, online ve fiziksel danışan sayısında %1200 üzerinde bir etki sağladı.

Online olarak takip edilemediği ve KVKK gereği net veri paylaşımı yapamamaktayız.

100.000 Kişiye Ulaştık!

Ortalama 3 ay sonra, tamı tamına 100.000 kişiyi geçtiğimizi kutladık ve yine harika hediyelerle kitlemizle iletişimde kaldık.

Tepkiler Gelmeye Başladı

İşte burada biraz da istediğimiz, kutuplaşmalar başladı. Kimi takipçiler bu profil tarafından paylaşılan her içeriğin koşulsuz arkasında dursa da, kimi takipçiler ise paylaşılan içeriklere aykırı tepkiler gösteriyordu.

Bu da takipçi kitlemizi dinç tutuyor, onlar tarafından sürekli hatırlanmamızı ve etkileşimde kalmalarını sağlıyordu.

İçeriklerin Yönetimi

Çalıştığımız tüm danışanlar için olta dolu, parmak durduran içerikleri, +5 kişilik araştırmacı editör ekibimiz hazırlıyor.

Lupi Dijital bünyesinde, her sektöre ait oluşturulan içeriklerdeki bilgi doğruluğunu teyit edecek uzman barındırmıyor. Yani oluşturulan diyetisyen içeriklerindeki “bilgi doğruluğu” tamamen profil sahibi danışanlar tarafından teyit ediliyor veya düzenleniyor.

Bir danışanımız “limonlu su kilo verdirir!” görüşünü savunurken, diğer bir danışanımız “limon sadece salatada güzel” fikrini savunabiliyor.

Özgün İçerikler Oluşturduk.

Herkes “bu kilo verdirir, şunu yerseniz tığ gibi olursunuz” içerikleri üretirken, biz Hatice Nur Ege profilinde fark yaratacağını düşündüğümüz, “diyetisyenlerin söylemediği diyet sırları” başlığı altında, fitoterapi(bitkilerle tedavi) üzerine içerikler ürettik.

Kişisel Markalaştık

En önemlisi de, “kişi” olduğumuzu unutmadık. Her ne kadar ticari amaçlı geliştirilen bir profil de olsa, kitle tarafından “kurgusal” görünmesini istemedik.

Tamamen bir kişi tarafından yönetildiği algısını kaybetmemek için, Hatice Nur Ege tarafından her gün aktif olarak story paylaşılmasını, insanlarla sürekli olarak iletişimde kalınmasını ve etkileşime geçilmesini telkin ettik.

Bunu sağlamanın en kolay yollarından biri de, paylaşımlarımızı sürekli bilgi ve ticari odaklı yapmamak. Kişisel hayatımızdan storyler ve postlar paylaştık. Gittiğimiz bir etkinliği, bir restoranı ve bir içeceği dahi paylaştık. Çünkü bu profil de, arkasında onlarca kişi bulunan bir ekip tarafından değil de, tamamen bu hesabı takip eden kişiler gibi gerçek bir kişi tarafından yönetiliyor algısını yaratmalıydık.

Paylaştığımız iş dışı fotoğrafların altına, yine bu sayfada ne yapmaya çalıştığımızı ve bunları yaparken, çalışırken neler hissettiğimizi yazdık.

Yüzlerce yorum aldık! 

1 Ayda 276.000 Takipçi

Bu sayılarda bir profil inşa etmek, günümüzde neredeyse bir yıldan fazla sürebiliyor. Fakat doğru ivmeyi yakalayıp, doğru stratejiyi izlediğinizde, bu sayıları sadece 30 günde görebiliyoruz.

Her ay 10 milyon erişim

11 ay boyunca, her ay minimum 10 milyon tekil kişiye eriştik. Üstelik sıfır bütçeyle! Ücretli içeriklerde olduğu gibi hedefi tam 12’den vuramıyor olsanız da, kitle oluştururken Reels üretmenin etkisi ciddi anlamda çok büyük.Reels’in gücünü fark ettiğinizde, bunu yapmak fazlasıyla mümkün olabiliyor.

Yüzlerce viral içerik

+450 adet içerikte, yüzlerce viral içerik oluşturduk. Milyonlarca izlendi, milyonlarca kez kaydedildi ve yüzbinler tarafından paylaşıldı.

Her gün yüzlerce Data

Her gün, sıfır reklam ile sadece Instagram Reels sayesinde yüzlerce Müşteri Datası alıyoruz. Bu da yüzlerce aktif danışan sayısını korumamıza olanak sağlıyor.

Neler kullandık?

 • Kitle Sadakati

  Oluşturduğumuz kitleye güven sağlayıp, büyüme yolculuğumuza destek olmalarını sağladık.

 • İçerik Kalitesi

  Güven ve içerik kalitesini sayılardan önde tuttuk. Böylece nitelikli içeriğe değer veren bir kitle oluşturduk.

 • Kartopu Etkisi

  1 takipçi bile bizim için çok önemli! çünkü bir takipçi, onlarca etkileşim, onlarca etkileşim ise binlerce erişim sağlayabilir.

 • Çokça Test

  Doğru teklifi, doğru kitleyi ve doğru stratejiyi belirlemek için yüzlerce test ettik.

Detaylar

Diyetisyen Hatice Nur Ege için 0-800K başarı yolcuğunda neler yaptık? Gelin anlatalım.

Danışan Yorumu
 • “Yaklaşık bir buçuk yıl çalışıp, Instagram’da +800 bin takipçi ve binlerce danışana ulaştık.”

  Hatice Nur Ege

Sizi Tanımak, En İyi Teklifi Oluşturmak İstiyoruz.

Sizi Tanımak, En İyi Teklifi Oluşturmak İstiyoruz.

Sadece birkaç bilgi ile sizlere özel en iyi teklifi oluşturmak ve sizleri aramak istiyoruz.